Harcerze Skautom… Polsko-Ukraińskie Letnie Spotkanie Braterstwa!

Gmina Kędzierzyn-Koźle pozytywnie wniosek złożony przez Chorągiew Opolską ZHP

Gmina Kędzierzyn-Koźle pozytywnie rozpatrzyła nasz wniosek złożony przez Chorągiew Opolska ZHP, dotyczący dofinansowania goszczenia na harcerskim obozie braterstwa organizowanym przez 7 Samodzielna Drużyna Harcerska „Bracia Ognia” skautów z Національна Організація Скаутів України , przyznając dotację w kwocie 10 000 zł. Zadanie realizowane jest w ramach projektu pod tytułem „Harcerze Skautom… Polsko-Ukraińskie Letnie Spotkanie Braterstwa!”

Jesteśmy pewni, że to przedsięwzięcie ma wielki potencjał wychowawczy dla gospodarzy – harcerzy z Kędzierzyna-Koźla oraz dla goszczonych przez nich skautów z Ukrainy. Mamy przekonanie, że jest także początkiem szerszej współpracy budowanej w oparciu o bezpośrednio kształtowane relacje między uczestnikami i kadrą z obu organizacji – harcerskiej i skautowej.

Te więzi zbudowane na osobistych relacjach dają możliwość wzajemnego poznania Polski i Ukrainy dla uczestników z obu krajów. To także mały kamyczek do budowanych pomiędzy naszymi krajami przyjaźni, które procentować będą w przyszłości.

Jest to także jedyny taki projekt realizowany w czasie tegorocznych wakacji na Opolszczyźnie.

#miastomozliwosci

Projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Kędzierzyn-Koźle.

Related Posts

Leave a Reply

Skip to content