What are we playing for – czyli o co toczy się gra?
Jakie są najważniejsze współczesne wyzwania w pracy z młodzieżą? I w jaki sposób możemy poprzez różnego rodzaju gry wchodzić głębiej – nie tylko edukować, ale też kształtować postawy, promować europejskie wartości, przełamywać stereotypy?
Na te pytania staraliśmy się odpowiedzieć podczas szkolenia „Let’s play for change”, które odbyło się w dniach 4-11 czerwca w Bukowinie Tatrzańskiej. Teraz podsumowujemy szkolenie i dzielimy się jego rezultatami – na razie w naszych środowiskach, ale mamy nadzieję, że zatoczą one większe koło.
W międzynarodowym i wielokulturowym gronie liderów skautowych i młodzieżowych z Polski, Hiszpanii, Gruzji i Ukrainy poznawaliśmy różne rodzaje gier i uczyliśmy się tworzyć własne narzędzia, odpowiadające naszym celom i dostrzeganym potrzebom.
Był też czas, żeby porozmawiać o najważniejszych wyzwaniach w pracy z młodzieżą, z jakimi obecnie się zmagamy i podyskutować, czy i w jaki sposób możemy na nie odpowiedzieć (może nawet skuteczniej) z wykorzystaniem tak prostych, wydawałoby się, narzędzi, jakimi są gry.
Efektem projektu jest zestaw scenariuszy własnych gier, stworzonych przez uczestników projektu, które w ostatnim czasie były testowane w ich środowiskach, w różnych krajach. Będziecie je mogli znaleźć w naszych bazach materiałów!
I zapraszamy Was do udziału w kolejnych (pierwsze zostały już zaplanowane w trakcie szkolenia) erasmusowych przedsięwzięciach!