Reset hasła

Zmarł hm. Bolesław Opiłka – wieloletni Komendant Hufca ZHP Biała

140

W dniu 9 listopada 2020 roku na Wieczną Wartę odszedł druh harcmistrz Bolesław Opiłka. Był on wieloletnim Komendantem Hufca ZHP Biała.

W czasie zbiórek harcerskich, obozów, rajdów, półkolonii letnich i zimowych starał się przekazywać młodzieży wartości zawarte w symbolice harcerskiego krzyża oraz w tradycyjnym pozdrowieniu „Czuwaj”.

Był znany i lubiany w harcerskim kręgu. Zawsze miał przy sobie akordeon, na którym z racji tego, że był też nauczycielem muzyki potrafi zagrać wszystko.

Druhny i druhowie pamiętają i wspominają rozśpiewane zbiórki drużyn zuchowych i harcerskich, noclegi w namiotach na podwórkach podczas Nieobozowych Akcji Letnich, rajdy i obozy, w których dzięki druhowi Bolkowi mogli brać udział. Wspominają również wspólny śpiew przy ognisku i organizowane corocznie festiwale piosenki harcerskiej, na których spotykali się rozśpiewani harcerze z całej gminy.